ZÁCLONY A TRENDY

Připadá Vám někdy, že se trendy v oděvní módě střídají tak rychle, že ani nestačíte pořádně doplňovat šatník? A teď si představte, že trendy v módě záclon a bytového textilu se střídají a vyvíjejí takřka stejnou rychlostí - dalo by se říci „ruku v ruce s oděvní módou“. Sledovat tyto trendy a plynule a aktuálně je promítat do své nabídky zboží dokáže v Česku jen několik málo nejlepších firem. Zákazníci přitom módní záclony a závěsy neomylně poznají, a to bez ohledu na to, jestli trendy sledují, či nikoliv.

Tak, jako v oděvní módě celý svět očekává, co nového přinesou špičkoví tvůrci v Paříži či New Yorku, tak se svět záclon a bytového textilu odráží od dění na největším mezinárodním veletrhu bytového textilu v Evropě, kterým je veletrh Heimtextil v německém Frankfurtu nad Mohanem konaný vždy začátkem každého kalendářního roku.

Tento čtyřdenní veletrh je pro svět záclon a bytového textilu skutečně určující platformou a hnací silou pro celou nadcházející sezónu. Každoročně se sem sjedou obchodníci, výrobci, designéři, návrháři a bytoví architekti doslova z celého světa - nejen z Evropy, Asie a Ameriky, ale dokonce i z Afriky a Austrálie. Každoročně se tu představí přes 2,5 tisíce vystavovatelů z přibližně 60 zemí světa. Mimoto během čtyř dnů na tento veletrh každým rokem zavítá kolem 70 tisíc návštěvníků rovněž z celého světa - naposledy to bylo ze 136 zemí. Tyto počty přitom každoročně vzrůstají.

V rámci veletrhu probíhají obchody, workshopy, přednášky, odborné diskuze a prezentace. Kdo má nějaké novinky, představí je právě zde. Odtud se pak do světa rozbíhají nové trendy a nápady, zde se uzavírají nejdůležitější kontrakty na celý následující rok. Tady si také výrobci záclon a bytového textilu porovnávají kvalitu svého zboží a tady specializované špičkové designérské týmy představují předpokládané módní trendy na příští měsíce i roky.

„Na veletrh Heimtextil jezdíme každoročně již 17 let. Dříve jsme na veletrhu hlavně vyhledávali nové dodavatele, poslední roky už ale jde spíše o přátelská obchodní setkání s našimi trvalými a spolehlivými dodavateli z celého světa, se kterými jinak býváme v kontaktu jen na dálku. Nové firmy už oslovujeme v mnohem menší míře než dříve. Setkání samozřejmě provází i výběr nových trendových vzorů pro další sezónu,“ popsal dění na veletrhu designér Radomír Petroš, který se specializuje právě na záclony, závěsy, garnýže a další dekorace oken. „V Německu si samozřejmě nenechávám ujít ani přednášky a workshopy na téma nových trendů a designu v oblasti bytového textilu. Díky tomu jsme, spolu s našimi zákazníky, stále o krok vpředu,“ prozradil designér. „Všechny nejnovější poznatky a vzory, které dovezeme, od nás mohou naši dobří zákazníci hned také čerpat,“ dodal.

Záclony a trendy

zpět nahoru


© 2011 MARF reklamní agentura & grafické studio